Zafer.Ali.Derya

kil

1995 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi ÇETİN EMEÇ SANAT Galerisi’nde “GENÇ SANATÇILAR” karma heykel sergisi ile başlayan beraberliğimiz ortak sergiler, anıt heykeller, park bahçe heykelleri ile devam etti. Kent merkezlerinde, otel ve parklarda, bahçelerde, özel kolleksiyonlarda birçok eserlerimiz bulunmaktadır.

Atölyemizde iç ve dış mekanlar için; bronz, metal, mermer, taş, beton, alçı, mermerit, polyester, ahşap anıt heykel ve rölyefler mekanın niteliklerine uygun olarak tasarlanıp, uygulanmaktadır.

Bunların yanısıra mekana göre tasarlanmış olan oturma grupları, aydınlatma elemanları, şehir giriş tak’ları vs. kentin özelliklerini yansıtacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

derya

Derya Ersoy

1970’de Kayseri’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kayseri’de, Lise öğrenimini İzmir’de
tamamladı. 1990’da Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’ne girdi ve 1995 yılında mezun oldu.Henüz öğrenciyken 1994’de Heykel Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Zafer Dağdeviren ile birlikte heykel atölyesini kurdu.

derya

Zafer Dağdeviren

1968 yılında İZMİR TORBALI’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İZMİR’de tamamladı.1987-88 öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Heykel Anasanat Dalı Heykel Bölümü’nde eğitimine başladı.1991-92 öğretim yılında Heykel Bölümü’nden mezun oldu.Yine aynı yıl eğitim gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Dalında Yüksek Lisans Eğitimi’ne başladı. 1994 yılında Heykel-Yüksek Lisans eğitiminden ayrıldı.
Birçok anıt ,heykel(bronz,polyester,taş,mermer,metal)eserlerinde yer aldı. Ayrıca 1991 yılından beri Aliağa,Eski Foça restorasyon çalışmalarında restoratörlük görevinde yer aldı.Halen bu görevine devam etmekte

derya

Ali Yaldır

1959’da Samsun-Bafra’da doğdu.
Eğitimini 1977-1984 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Resim Bölümü Prof. Adnan Çoker Atölyesinde tamamladı,1995-96 yıllarında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü Moda Aksesuar Tasarımı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaya başladı ve halen devam etmektedir. Uzmanlık alanları; Resim, Heykel, Deri, Tekstil